Slipy jockstrap se stávají regulérním prádlem mužů

Slipy jockstrap se stávají regulérním prádlem mužů
  Novinky   27. 05. 2017   Počet shlédnutí (2695)

Už jste se někdy setkali s názvem jocksy nebo jockstrapy? Nebo jste byli dokonce svědky toho, že v šatně v posilovně mají někteří pánové prádlo, které jste zatím ještě neviděli? Jednalo se možná o takzvané jocksy nebo jockstrapy. Prostě i pánské spodní prádlo prochází změnami a vývojem.

 

Pojem jockstrapy je však starý jak lidstvo samo. Úplně přesně. V roce 1874 se takzvané jockey strapy (neboli žokejský opasek) zrodil v rukou Američana C. F. Bennetta. Nejprve byly určeny pro dostihové jezdectví a následně pro cyklistiku. Od 20. století je začali ve velkém nosit hráči amerického fotbalu a jsou nezbytnou výstrojí i dnes.

       

“Moderní muži, kteří o sebe dbají a jde jim nejen o pohodlí, ale také o to, že se méně potí, jsou jockstrapy to nejlepší řešení. Nejde jen o prádlo na sport, či aktivní pohyb, ale vhodné jsou rovněž i na každodenní nošení pod oblekové kalhoty či džíny,” říká Martin Malý, zakladatel internetového obchodu s pánským spodním prádlem DMXgear.cz.

 

Jockstrapy se obvykle skládají z pružné gumy okolo pásu (jako např. u klasických boxerek nebo slipů), na kterou je vepředu našitý váček pro přirození. Zadní část tvoří jen dva gumové lemy obepínající spodní stranu zadku. A to je vše. Opravdu na zakrytí zadku nic není. Jak už bylo řečeno hráči rugby nosí toto prádlo při každé hře pod většinou elastickými kraťasy. Navíc do váčku vpředu si vkládají suspenzor, který chrání jejich přirození před nárazy.

    

Zdroj foto: wikipedia.com, obrázky propagující jockstrapy z let 1922 a 1941.

Jockstrapy mají i léčebné účinky. Používaly se při potížích s ledvinami, nespavosti či erektilní dysfunkci. Dnes se jockstrapy staly součástí běžného každodenního nošení. Nabízí totiž mužům pohodlí i zdravotní benefity vyplývající z odhalené zadní partie – méně pocení, svědění, škrábání či nepříjemného tlačení. Anatomicky vytvarovaný váček poskytuje naprostý komfort při nošení. Není to tedy jen prádlo určené pro gaye.

“Mnoho mužů může mít ostych při převlékání například v pánských šatnách, ale jde jen o krátkodobý pocit,” dodává M. Malý.

 

Veškeré kvalitní jockstrapy můžete koupit ZDE